Вибір CMS-ки для веб-сайту, проектування дизайну, адаптація для мобільних пристроїв, логотип та favicon

 

Цей крок присвячений вибору двіжка для сайту, web-дизайну і його адаптації під мобільні пристрої, логотипу з фавіконкою

Отже, домен з хостингом в тебе вже є, тематика для блогу обрана, саме час зайнятися вибором двіжка, проектуванням веб-дизайну з адаптацією для мобільних. Якщо не малювати власний унікальний дизайн, і використати готовий безкоштовний двіжок для блогу, наприклад, WordPress з якоюсь підходящою темою, в такому випадку, цей крок можна пройти дуже швидко — за одну годину або навіть швидше. Залишиться лише придумати і намалювати логотип з фавіконкою. Але якщо всі ці речі розробляти власноруч, часу може знадобитися від кількох днів до кількох місяців (це залежить від рівня твоєї підготовки та вимог до функціоналу веб-проекту).

 1. Скачуємо та встановлюємо на ПК локальний сервер Denwer

 2. Визначаємося з двіжком для блогу (беремо безкоштовний WordPress чи пишемо власну CMS?)

 3. Скачуємо двіжок WordPress та заливаємо його на сервер

 4. Налаштування двіжка WordPress після встановлення

 5. Створення та публікація першої статті на Вордпресі

 6. Редагуємо файли WordPress для підвищення рівня безпеки

 7. Малюємо в Photoshop логотип і favicon

 8. Додаємо favicon.ico та логотип на сайт

 1. Встановлюємо браузери: Google Chrome, Mozilla Firefox та IETester

 2. Встановлюємо софт для веб-розробки: Notepad++, mySize тощо.

 3. Проектуємо дизайн блогу в Photoshop (створюємо прототипи сторінок)

 4. Міняємо дизайн безкоштовної теми WordPress на власний (унікалізація дизайну)

 5. Адаптуємо дизайн сайту для мобільних пристроїв за допомогою CSS

Двіжок / двигунець для веб-сайту (CMS)

Система управління контентом, іменована як «CMS», покликана забезпечити зручність користувача при додаванні або редагуванні вмісту сайту. Вона є незамінним інструментом для тих, хто зовсім не розбирається в програмній частині свого веб-ресурсу. За допомогою CMS будь-який бажаючий має можливість створювати сторінки, наповнювати їх контентом та ін.

У своїх статтях я використовую слова-русизми, наприклад, «двіжок» замість «двигунець», бо так зрозуміліше і, до того ж, на три літери писати менше. Русизмів буде багато, тому звиняйте за використання останніх в українській версії блогу.

Яку CMS-ку слід вибирати для створення сайту, які бувають двіжки, про все це я розповім в статті вибір двіжка для блогу.

Проектування дизайну для блогу

Перш ніж приступити до наповнення сайту контентом, потрібно спершу створити цей сайт. Щоб створити сайт, попередньо потрібно спроектувати його дизайн, надаючи сайту привабливий зовнішній вигляд, і забезпечуючи його інтерфейс якісним юзабіліті. Всі ці дії спрямовані насамперед на забезпечення зручності для користувача. Крім цього, якісний унікальний дизайн вітається пошуковими системами, які розбираються в рівні якості дизайну не гірше людини.

Проектування web-дизайну для сайту realcase

Адаптивний дизайн

На сьогоднішній день, переважна кількість користувачів інтернету використовує мобільні пристрої для виходу в онлайн. Це число зростає щодня і не збирається зменшуватися. У зв'язку з цим, дизайн сайту просто зобов'язаний бути адаптованим для різних пристроїв користувачів. Інакше веб-ресурс ризикує втратити більшу частину трафіку який приходить з мобільних пристроїв. Щоб уникнути цього, потрібно адаптувати дизайн блогу для гаджетів з різними розмірами дисплеїв.

Логотип web-ресурсу

Щоб веб-ресурс краще запам'ятовувався користувачами Мережі інтернет, потрібно його чимось виділити серед мільйонів інших сайтів. Чим привабливіший і запам'ятовуваний логотип буде використано, тим вище шанси що його запам'ятають люди. Крім цього, якісно створений логотип надає веб-сайту певної кошерності і авторитетності. Якщо це бізнес-проект, в такому випадку, логотип веб-ресурсу є необхідним атрибутом брендингу, який, як правило, використовується не лише на сайті.

Фавіконка для сайту

Фавіконка сайту (favicon) є одним з важливих елементів брендингу. Вона, як і логотип сайту, сприяє запам'ятовуванню бренду користувачами. Це маленьке зображення також є досить потужним інструментом в інтернет-маркетингу. Щоб створити favicon для сайту, потрібно логотип ресурсу оптимізувати таким чином, щоб він не втратив читабельність і впізнаваність бренду. Як це зробити, я розповідаю в статтях на цю тему.

Скачуємо двіжок Вордпрес і заливаємо його на сервер

Де скачати двіжок WordPress і як додати його на хостинг або локальний сервер Denwer. Як завести бази даних і встановити Вордпресс на свій комп'ютер або бойовий сервер. На всі ці та інші питання є відповіді в даній статті. Весь процес описаний доступною мовою, детально і з картинками.

🕓 17 березня 2019👀 143💬 немає коментарів
Створення і публікація першої статті на Вордпресі

З матеріалу даної статті ти дізнаєшся як правильно додавати новий запис в свій блог; як змінити абракадабру в адресі сторінки на читабельні літери і слова. А також дізнаєшся про те, як не потрібно публікувати статті в своєму блозі, щоб не нашкодити його просуванню в пошукових системах.

🕓 18 березня 2019👀 190💬 немає коментарів
Який обрати двіжок для блогу: безкоштовний WordPress чи пишемо свою CMS?

Ця стаття допоможе тобі розібратися з двигунцями для сайту, розклавши все по поличках. З матеріалу статті ти дізнаєшся що таке двіжок, навіщо потрібен і як все це працює. Також тут наведено відмінні риси безкоштовного WordPress та самописної CMS. Вказані плюси і мінуси двох варіантів ЦМС-ок.

🕓 13 березня 2019👀 156💬 немає коментарів
Встановлюємо на ПК браузери: Google Chrome, Mozilla Firefox та IETester

Прочитай цю статтю якщо хочеш дізнатися навіщо буквально кожному веб-розробнику необхідно встановлювати на його робочий комп'ютер різні браузери. Наприклад, такі як: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera та IETester. А також навіщо встановлювати різні розширення та плагіни для цих браузерів.

🕓 22 травня 2019👀 193💬 немає коментарів
Додаємо фавікон і логотип на WordPress сайт

Тут є все, що тобі необхідно знати, встановлюючи на свій блог іконку favicon.ico та логотип. Встановлення фавіконки з логотипом веб-ресурсу займає всього кілька хвилин. У статті представлені готові рішення (приклади кодів), які кожен може використовувати для свого сайту: статичного або динамічного.

🕓 18 квітня 2019👀 421💬 немає коментарів
Перше входження в адмінку WordPress налаштування двіжка після встановлення

Після першого входження в адмінпанель WordPress, потрібно провести ряд налаштувань даного двіжка. Якщо після встановлення Вордпресу залишити дефолтні настройки й почати заповнювати блог контентом, в майбутньому буде з'являтись багато проблем з просуванням та безпекою. Дізнайся тут як цього уникнути.

🕓 17 березня 2019👀 168💬 немає коментарів
Малюємо у Фотошопі логотип та favicon для сайту

У цій статті надано практичні поради яким повинен бути логотип блогу, та яким критеріям він повинен відповідати. Самостійно створити логотип і фавіконку (графічний файл favicon.ico) можна всього за кілька хвилин. Для цього потрібен єдиний інструмент — графічний редактор Photoshop.

🕓 17 квітня 2019👀 164💬 немає коментарів
Редагуємо файли WordPress для підвищення рівня безпеки двіжка

У даній статті мова йде про підвищення рівня безпеки двіжка WordPress. Крім цього, дані рекомендації щодо захисту сайту від злому. Не звертаючись за допомогою до фахівців у сфері сайтобудування, використовуючи елементарні методи, ми самі можемо забезпечити захист нашого блогу від зовнішніх загроз.

🕓 16 квітня 2019👀 148💬 немає коментарів
Скачуємо і встановлюємо на ПК локальний сервер Denwer

Щоб змінити дефолтну тему двіжка блогу на власний дизайн або розширити його функціонал, попередньо потрібно скачати та встановити на комп'ютері локальний сервер Denwer. Цей процес займає дуже мало часу, всього близько 5-и хвилин. Про те як це зробити, читай в даній статті.

🕓 10 березня 2019👀 143💬 немає коментарів